HAKKINDA

Uzman Klinik Psikolog Yelda Dönmez Anıl

2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema TV lisans bölümünden ikincilik derecesiyle mezun oldu. TRT, Ege TV, KANAL D , Radyo D, Power FM gibi medya kuruluşlarında editörlük, yayıncılık ve yöneticilik yaptı. Cumhuriyet, Sabah, Vatan , Hürriyet, Radikal Kitap, Picus gibi pek çok dergi ve gazeteye kitap eleştirileri, röportajlar ve edebiyat yazıları yazdı. Özel Moda Güzel Sanatlar Lisesi, Özel Adıgüzel Eğitim Kurumları'nda senaryo yazımı ve yaratıcı yazarlık üzerine dersler verdi.

İkinci üniversite eğitimi Psikoloji alanında , İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde yüksek şeref öğrencisi olarak, tamamlayarak psikolog ünvanını aldı. Uzmanlık eğitimine Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Çocuk Ergen Alt Dalında devam etti. Lisansüstü Programlar Enstitüsü ikincisi olarak mezun olup, Klinik Psikolog ünvanını aldı.

Uluslararası Şema Terapi Sertifikasyon Eğitimini ve Bağımlılık Danışmanlığı Sertifa programını tamamladı. Çift Terapisi, LGBTİ, travma ve aile terapisiyle ilgili çok sayıda eğitime katıldı. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik çeşitli testlerin uygulaması, yorumlanması ve raporlanması üzerine eğitimler aldı. Pek çok okulda seminer verdi ve grup çalışmaları yaptı.

Yelda Dönmez Anıl, çocuk , ergen ve yetişkinlerle psikodinamik yönelimle çalışmaktadır. Çalışmalarını, İzmir'de kurucusu olduğu YDA Psikoloji'de sürdürmektedir. İstanbul'da da özel bir merkezde danışan görmekte ve Çeşme'de Bücürkent Anaokulu'nun her iki şubesine de danışmanlık yapmaktadır.